دوره آشنایی با نظام آموزش مهارتی دانشگاه جامع علمی کاربردی در البرز برگزار شد

۲۷ خرداد ۱۴۰۱ | ۱۵:۵۱ کد : ۶۱۶۱۰ اخبار شیرپوینت اسلایدر اخبار
تعداد بازدید:۲۴۳
دوره آشنایی با نظام آموزش مهارتی دانشگاه جامع علمی کاربردی با حضور «علیرضا جمالزاده» سرپرست دفتر برنامه ریزی درسی دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور برای متقاضیان تدریس در البرز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی البرز؛ در ادامه فرآیند صدور مجوز تدریس برای مدرسان جدیدالورود، دوره «آشنایی با نظام آموزش مهارتی دانشگاه جامع علمی کاربردی» روز چهارشنبه 25 خرداد در سالن نژادفلاح کرج برگزار شد.  

در این دوره 105 نفر از مدرسانی که مجوز ورود به عرصه تدریس در دانشگاه جامع علمی کاربردی استان البرز را دریافت کرده بودند، در کارگاهی 6 ساعته حضور یافتند.

«مصطفی یوسفی» رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی البرز ضمن خیر مقدم به مدرسانی که این دانشگاه را برا ی تدریس انتخاب کردند، گفت: باعث افتحار است که از بین 1400 متقاضی تدریس، شما فرهیختگان بعد از ارزیابی و طی مراحل متعدد به خانواده بزرگ علمی کاربردی ملحق شدید. 

وی با بیان اینکه دو قید مهم «علمی» و «کاربردی» بودن مباحث تدریس در این دانشگاه بسیار مهم است، گفت: ماموریت این دانشگاه به عنوان یک دانش مهارتی این است که دانشجویان آموزش‌هایی را فرا بگیرند که راحتتر و سریع‌تر وارد بازار کار شوند. 

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی البرز ادامه داد: بر اساس آمار استانی و کشوری بالاترین درصد اشتغال فارغ التحصیلان در بین تمامی دانشگاه‌ها از آن دانشگاه علمی کاربردی است. بسیاری از دانشجویان این دانشگاه یا در حین تحصیل شاغل می‌شوند یا قبل از تحصیل شاغل بودند و با هدف افزایش مهارت یا دریافت مدرک معتبر با حوزه شغلی خود وارد این فضا شده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: گرچه مهارت بسیار مورد تاکید است، اما نباید از جنبه علمی مباحث غافل شد و باید بین این دو مبحث تعادل برقرار کرد.

یوسفی اظهار داشت: این رویکردِ مهم در ارزیابی و انتخاب اساتید نیز مدنظر قرار گرفته است  به طوری که علاوه بر مدارک علمی، سوابق تحصیلی و آموزشی متقاضیان، مهارت و تجربه حرفه‌ای نیز در انتخاب‌ها مد نظر قرار گرفته است. 

وی خطاب به مدرسان جدیدالورود گفت: شما بعد از طی مراحل نسبتاً سختی که منجر به دریافت مجوز شده، هنوز در آغاز راه هستید. لذا در ابتدای امر واحدهای درسی کمتری به شما داه می‌شود و بعد از اثبات توانمندی‌های شما تعداد واحدهای بیشتری برای تدریس به شما ارائه خواهد شد.

او همچنین از متقاضیان خواست با توجه به اولویت شهرستان انتخابی خود به هر یک از 20 مرکز آموزش علمی کاربردی البرز که در نقاط مختلف این استان پراکنده هستند، روزمه خود را ارسال کنند تا زمینه جذب آنان در رشته و مرکز مرتبط با مجوزشان فراهم شود. 

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی البرز در پایان ضمن آرزوی موفقیت برای مدرسان گفت: حضور شما را در دانشگاهی که بیشترین اثرگذاری را در اشتغالزایی و افزایش مهارت‌آموزی جامعه دارد، خیر مقدم عرض کرده و امیدوارم فارغ‌التحصیلانی را به جامعه تحویل دهید که بیشترین اثرگذاری را داشته باشند. 
 


نظر شما :