برگزاری اولین استارتاپ صنایع نوشیدنی توسط مرکز علمی کاربردی عالیفرد در هتل اوین

۲۲ خرداد ۱۴۰۱ | ۱۴:۲۸ کد : ۶۱۵۴۲ اخبار شیرپوینت اسلایدر اخبار
تعداد بازدید:۳۰۵

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزش علمی کاربردی عالیفرد(سن ایچ)؛ نخستین استارتاپ (رویداد شتاب) در حوزه صنایع نوشیدنی توسط مرکز آموزش علمی کاربردی عالیفرد و با مشارکت شرکت عالیفرد در هتل اوین تهران برگزار شد.

در ابتدا دکتر تورج زه فروش ریاست مرکز ضمن خوش آمدگویی به مدعوین و تبریک به مناسبت ولادت حضرت معصومه (س) گفت: این رویداد شتاب برای نخستین بار در سطح کشور برگزار شده است و 120 ایده از سراسر کشور در مرحله نخست ارزیابی و تعداد 17 ایده به مرحله دوم راه یافته ودر روز مراسم 8 ایده ارایه و توسط داوران مورد ارزیابی و در نهایت 3 ایده به عنوان ایده برتر انتخاب شدند. لازم به ذکر است؛ ایده‌های ارائه شده در استارتاپ توسط شرکت عالیفرد ( سن ایچ) مورد حمایت و سرمایه گذاری قرار می‌گیرد.
وی افزود در راستای پیشرفت جوامع بشری ما شاهد چندین تحول عظیم بودیم از یک سو انقلاب صنعتی که در اروپا رخ داد و نیز جنگ های جهانی اول و دوم نیاز جوامع بشری را تغییر دادند و جامعه بشدت احساس سرعت تغییرات در حوزه صنعت دریافت کرد و از طرفی دیگر نگرش جوانان و دانشجویان به بینش فلاسفه تغییر پیدا کرد و دیگر دانشجو و دانش آموخته و دانش پژوه صرفا علاقه مند نبود که این دانش را یاد بگیرد بلکه علاقمند بود که این دانش را به چالش بکشد و نظرات و عقاید گذشته را در بعضی جهات تجزیه و تحلیل کنند وخط بطلان روی نظریه های قبلی بکشند .درست در همین مقطع نوزادی به نام پژوهش متولد شد و در دامان دانشگاه شروع به رشد کرد و این نهاد علمی با کمک ابزار پژوهش تغییرات عظیمی در جامعه چه از نظر صنعت و چه از نظر تئوری های علمی ایجاد کرد به طوری که شاهد ظهور دانشمندان، مخترعان، مکتشفان، و محققان نظیر انشتین و استفان هاوکینگ و پرفسور حسابی و پرفسور هشترودی و.... بودیم. 
وی افزود: مرکز علمی کاربردی عالیفرد توسط مرحوم حاج حسین عالیزاد سال 1376 تاسیس شد، ایشان بنیان گذار گروه سن ایچ بودند و می دانستند که صنعت نیاز به پژوهش و آموزش به شیوه های جدید دارد. بعد از رحلت ایشان جناب آقای فردین عالیزاد و جناب آقای دارا عالیزاد این رسالت را ادامه می دهند. 
شایان ذکر است: گروه سن ایچ بر این امر واقف است که استارت آپ‌ها، طرحهای نوین را ارائه می دهند و نتیجه این استارت آپها اگر به درستی و با برنامه اجرا شوند خیلی موثر و مفید خواهند بود.شش استارت آپ با مشارکت شرکت شیوا ،سن ایچ، سایه سمن توسط این مرکز برگزار شده است.
در ادامه «دکتر صدر معاون پژوهش و فناوری دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور» گفت: شعار ما کار آفرینی و اشتغال زایی در بین دانشجویان است و حتما تمام تلاش خود را برای رسیدن به نتایج خوب انجام می‌دهیم. هدف نهایی ما داشتن مراکزی مثل عالیفرد است  که هم صنعتی شدن پژوهش و هم پرورش افرادی جهت ارائه دادن ایده های خلاقانه و جدید است را حمایت می‌کند.
وی افزود : موافقت نامه ای با معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری در خصوص ایجاد و توسعه خانه های خلاق تهیه و تدوین شده است، که در 11 استان در حال اجرا است و سپس به مراکز نوآوری و درنهایت به مراکز رشد می رسند و محصول دانش بنیان ماحصل این چرخه خواهد بود. با تمام قوا از این رویدادها و استارت آپ ها استقبال و دفاع می‌کنیم تا به نتیجه معقولی برسد. 
وی با تاکید بر اینکه صندوق پژوهش و فناوری را راه اندازی شده از آقای دکتر یوسفی خواست که حمایت لازم را انجام داده، تا مراکز سرمایه اولیه را در اختیار این صندوق قرار داده تا بتوانیم شاهد سیل عظیمی از خلاقیت ها و ایده های خوب و پر محتوی باشیم .
در پایان « دکتر بختیاری معاون پارک علم وفناوری استان البرز» ارتباط صنعت و دانشگاه و استفاده از نخبگان را مهم دانسته و خواستار حمایت حضور نخبگان در صنعت و استفاده از ایده ها در صنعت شدند. ایشان در پایان سخنانشان از جناب آقای عالیزاد و ریاست مرکز عالیفرد سن ایچ و کلیه مسئولینی که زحمت کشیدن تا این رویداد به خوبی برگزار گردد تشکر کردند.

 

ایده های  برتر رویداد :
اول ، عنوان طرح محمد توده خیل – کارشناسی ارشد شیمی دارویی از دانشگاه آزاد واحد شهریار –به کارگیری فرمانتور و فرمانتاسیون در صنعت نوشیدنی

دوم ، عنوان طرح: مائده کشتدار – کاردانی کنترل کیفیت صنایع غذایی از دانشگاه علمی کاربردی عالیفرداستخراج رنگدانه از پسماند میوه

سوم ، عنوان طرح: سارا یزدانبخش – دانشجوی کارشناسی شیمی کاربردی از دانشگاه خوارزمی تولید ویتامین ب 12 با استفاده از پروپیونی باکتریوم و اضافه کردن این ویتامین به نوشیدنی ها

 


نظر شما :