Aryanic
صفحه اصلي > اخبار 

اخبار > برگزاری دوره مهارتهای عمومی تربیت مدرس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان البرز روز های 15 و 16 شهریور ماه و برای 200 متقاضیان

 


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری دوره مهارتهای عمومی تربیت مدرس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان البرز روز های 15 و 16 شهریور ماه و برای 200 متقاضیان

برگزاری دوره مهارتهای عمومی تربیت مدرس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان البرز روز های 15 و 16 شهریور ماه و برای 200 متقاضیان

دوره تربیت مدرس با حضور اساتید و متقاضیان تدریس مراکز دانشگاه جامع علمی – کاربردی استان البرز در مرکز آموزش علمی کاربردی شرکت تولیدی قند کرج برگزار شد .

این برنامه با سخنان مهندس جزایری آغاز شد که نحوه برگزاری کلاسها و قوانین و مقررات تدریس را تشریح کرد.

دکتر سید صاحب سادات حسینی رئیس دانشگاه جامع علمی – کاربردی البرز در ادامه این جلسه فرآیند جذب مدرس از سال گذشته را توضیح داد و اظهار داشت: ابتدا متقاضیان در سایت، تقاضای تدریس خود، مشخصات و سوابق خود را ثبت نمودند که در این مرحله 7483 نفر تقاضای خود را در سامانه ثبت کردند. بعد از بررسی اولیه، افرادی که طبق خوداظهاری واجد شرایط نبودند حذف شده و تعداد 1456 نفر به مرحله بررسی علمی و عمومی راه یافتند. از این تعداد 986 نفر پرونده خود را تحویل دادند که تعداد 853 پرونده تحویل گرفته شد و بقیه برای رفع نقص عودت داده شد. تاکنون 17 کمیته تشکیل شده است و 497 پرونده بررسی و 221 نفر تایید شده‌اند. وی تأکید کرد: کار بررسی سایر پرونده‌ها در کمیته‌های بعد ادامه دارد.

دکتر سادات حسینی در ادامه با اشاره به شرط مهم تسلط اساتید دانشگاه علمی – کاربردی بر فناوری رشته تحصیلی مورد نظر خود گفت: در این نوع دانشگاه‌های مهارتی استاد باید تمام فناوری‌ها و سخت‌افزار رشته خود را بلد باشد و از وضعیت دانشجویان خویش آگاهی کامل داشته باشد. افرادی هستند که بعد از سالها ترک تحصیل دوباره وارد عرصه علم‌آموزی شده‌اند و یا به هر دلیل مشغله کاری یا کمبود وقت و غیره نتوانسته‌اند به مرور درسهای خود بپردازند، لذا نباید آنها را ضعیف تلقی کرد. وی افزود: این فکر را از ذهن خود خارج کنیم که دانشگاه همه چیز است. اکثر افرادی که دنیا را عوض کردند، کسانی هستند که از دانشگاه اخراج شده بودند. بسیاری از اینها نوابغ هستند که با تغییر بستر محیطی و شرایط زندگی نبوغ ذاتی آنان هویدا شد.

در این دوره  دکتر جواد حاتمی و دکتر رضائی به ارائه دروس پرداختند. فنون برقراری ارتباط و روابط انسانی، ارزیابی و سنجش فعالیت‌های آموزشی، آشنایی با نظام آموزش علمی – کاربردی از جمله مباحث و واحدهای آموزشی بود که در این دوره تدریس شد.

 

شایان ذکر است این دوره در روز های 15 و 16 شهریور ماه و برای 200 متقاضیان برگزار خواهد شد و مراحل فرآیند بررسی تقاضای تدریس ادامه دارد و واجدین شرایط نهایی مجوز تدریس (ID) را دریافت خواهند کرد. دوره آشنایی با نظام آموزش علمی- کاربردی نیز در هفته دوم مهرماه برگزار خواهد شد. 


١٠:٣٧ - چهارشنبه ١٥ شهريور ١٣٩٦    /    عدد : ٢٧٩٤٣    /    تعداد نمایش : ٢٧٦