Aryanic
صفحه اصلي > اخبار 

اخبار > بازدید و عقد تفاهم نامه دانشگاه جامع علمی –کاربردی واحد استان البرز و سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران

 


  چاپ        ارسال به دوست

بازدید و عقد تفاهم نامه دانشگاه جامع علمی –کاربردی واحد استان البرز و سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران

بازدید و عقد تفاهم نامه دانشگاه جامع علمی –کاربردی واحد استان البرز و سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران

به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان البرز، بازدید مدیران و رؤسای مراکز دانشگاه جامع علمی کاربردی استان البرز از مرکز رشد و پژوهشکده های فناوری های شیمیایی، بیوتکنولوژی، مکانیک، واحد های فناور و کتابخانه و مرکز اسناد سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران صورت پذیرفت. در این آئین بازدید مدیر کل پشتیبانی فناوری و مدیریت دانش سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران گفت: در سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران 110 نفر هیات علمی دارد که بر روی موضوعات اولویت دار و طرح های کلان کشور کار می کنند.

سید حیدر محمودی نجفی مدیر کل پشتیبانی فناوری و مدیریت دانش سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران در مراسم بازدید از سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران که با حضور روسای مراکز علمی کاربردی استان برگزار شد، اظهار داشت: با توجه به فلسفه ایجاد سازمان پژوهش علمی و صنعتی ایران، این سازمان علاوه بر حمایت از مخترعان و پژوهشگران در زمینه های مختلف علمی و صنعتی فعالیت می کند.

وی افزود: ماهیت سازمان ایجاد و توسعه فناوری است که تاکنون یک سری امکانات و زیر ساخت ها لازم در سازمان ایجاد شده است.

محمودی خاطر نشان کرد: با توجه به ماموریت گرا شدن دانشگاه ها، این سازمان بصورت متمرکز بر روی فناوری و پژوهش ها به صورت خاص فعالیت دارد.

مدیر کل پشتیبانی فناوری و مدیریت دانش سازمان پژوهش های علمی و صنعتی با اشاره به اینکه اعضای هیات علمی این سازمان بر روی موضوعات اولویت دار کشور کار می کنند، خاطر نشان کرد: نشست تخصصی با صنایع مختلف در این سازمان برگزار و سعی می شود تا مشکلات صنایع را بر طرف کنند.


وی در پایان ابراز امیدواری کرد این بازدید زمینه همکاری های هر چه بیشتر با دانشگاه جامع علمی کاربردی استان البرز شود.

سید صاحب سادات حسینی رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان البرز در مراسم بازدید روسای مراکز دانشگاه جامع علمی کاربردی استان البرز از سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران با بیان اینکه سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران در کشور جایگاه عالی دارد، اظهار کرد: با توجه به مرکز رشد و پژوهشکده های سازمان پژوهش های علمی و صنعتی امکان همکاری در پروژه های فناوری و پژوهشی، نیمه صنعتی و همچنین در راستای مالکیت فکری و حقوق مالکیت معنوی را با سازمان پژوهش ها داشته باشد.

وی ادامه داد: با توجه به امکانات سازمان پژوهش ها و دانشگاه امید است با بهره برداری متقابل از منابع علمی، کتابخانه های دو طرف و همچنین برگزاری همایش های علمی تحقیقاتی مشترک همکاری داشته باشیم.

ضمناً، امید است دانشجویان دانشگاه جامع علمی کاربردی استان البرز از امکانات سازمان در موضوع کارآموزی، کاربینی و کارآفرینی استفاده نمایند.
ایشان با تاکید بر اینکه نزدیک به 30 هزار دانشجو در دانشگاه جامع علمی - کاربردی استان مشغول به تحصیل هستند، افزود: 99 درصد از دانشجویان دانشگاه جامع علمی کاربردی بومی استان هستند.

 سادات حسینی خاطر نشان کرد: تعداد رشته محل های تحصیلی دانشگاهی این دانشگاه 734 کد رشته محل بوده و با اشاره به اینکه 429 کد رشته در استان البرز وجود دارد که از این تعداد 284 رشته در مقطع کاردانی ، 140 رشته در مقطع کارشناسی و 5 رشته در مقطع کارشناسی ارشد در این دانشگاه تدریس می شود.

سادات حسینی خاطر نشان کرد:  ۵۳4 طرح در سال 1395 در دانشگاه جامع علمی کاربردی استان البرزخاتمه یافته که بیش از ۲۰ طرح آن به تولید رسیده است که اجرای این طرح ها بدون هزینه دولتی انجام شده است.

در استان البرز ۳ استارت آپ و ایده تاپ در سال 1395 اجرایی شده است.

علیرضا عشوری رئیس مرکز رشد واحد های فناور سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران در مراسم بازدید از سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران که با حضور روسای مراکز علمی کاربردی استان برگزار شد، اظهار داشت: مجموعه مرکز رشد واحد های فناور این سازمان از سال 82 شروع به فعالیت کرده است.

وی با بیان اینکه مرکز رشد واحد های فناور سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران از بزرگترین مراکز رشد کشور است، خاطر نشان کرد: بیش از 90 شرکت در این مجموعه مشغول به فعالیت هستند.

عشوری خاطر نشان کرد: مرکز رشد سازمان پژوهش ها در زمینه های مختلفی از جمله هوا و فضا، مکانیک، برق، صنایع غذایی و دارویی و همچنین در زمینه نانو فناوری فعالیت می کند که حدود 640 نفر در این مجموعه مشغول فعالیت می باشند.

در پایان این بازدید تفاهم نامه ای فی مابین دانشگاه جامع علمی کاربردی استان البرز و سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران منعقد گردید.

 

 


١٠:٤٩ - يکشنبه ٢٤ ارديبهشت ١٣٩٦    /    عدد : ٢٦٧٨٤    /    تعداد نمایش : ١٣٢